Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Язвинківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04327488) був реорганізований і увійшов до складу Немирівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Язвинки
Немирівський район, Вінницька область

Коротка характеристика села Язвинки

Територія  Язвинківської сільської ради  як адміністративно-територіальної одиниці та її межі визначаються державним актом, виданим інститутом землеустрою та складається з сіл: Язвинки, Гунька, Супрунівка, Козаківка.

Село Язвинки  розташоване  за 9 км  на північ  від м. Немирів  Вінницької  області.

Колись ця місцевість була зайнята дрімучими лісами, через які протікала невеличка  річка з незначними водоймами. По лівій стороні річки  на пагорбах  виникло  невелике  поселення. Точно  невідомий час, коли  Язвинки  були засновані. За переказами старожилів село засноване близько 400 років тому, коли  після Люблінської унії 1569 року польська шляхта хлинула на Поділля. Вона й захопила землі, сіножаті, пасовища, ліси і ті невеликі поселення, які тут були. І в кожне село пан призначав свого прикажчика – шляхтича чи орендара - єврея. А щоб більше було робочих рук, пани поселяли тут  збіглих селян  з  Волині, Полісся  і Західного Поділля, а також переселенців із сіл й містечок, які були знищені татарами. Важке життя селян, які терпіли не тільки жорстоку експлуатацію, ф й національне і релігійне приниження шляхти, викликало в них  протест. І найбільш відважні тікали в степи, прилучались до козацьких загонів.

Але, ймовірно, село заснували під час селянсько – козацького повстання  в 1768 році /Коліївщини/, існує легенда, що село заснували втікачі, які ховалися в лісах від гніву Катерини ІІ. Через важке життя, поселенці часто хворіли на яву (давня назва хвороб, якими хворіли люди). Звідси і пішла назва поселення Язвинки. Починалося поселення  урочищ «Рядинське» та «Мединське». З переказів старожилів перші поселенці селяни – втікачі були людьми кочовими, які в основному займалися злодійством та розбоєм. Поселення Рядинських складалося з кількох хат, які поміж собою з’єднувались підземними ходами. Досить довго жителі цього поселення, нащадки перших поселенців, грабували подорожніх та жителів довколишніх сіл. Тільки за період радянської влади (приблизно 1920 – 30 рр.) жителі і цього поселення вигнали і жорстоко покарали. Чоловіків та старших жінок засудили, діти розійшлися, помешкання руйнували.

Нащадки Рядинських проживають в селі Язвинки, Гунька по сьогоднішній день. Радянська влада тут вперше була проголошена в 1918 році але остаточно утвердилась в 1920.

Тільки а радянської влади в селі з’явилися клуб, медпункт, які зробили з хати заможного селянина Хоменка, котрого розкуркували. В 1931-1933 роках почали організовувати колгосп. Який називався імені Шевченка. Почала працювати школа. Першим директором школи був Цицкун, головою сільської ради Присичок.

На сьогодні  територія Явинківської сільської ради складає 2838 га.

Територія Язвинківської сільської ради межує з територією сільських рад: Байраківською, Боблівською, Головеньківською, Кіровською, Медвежанською,  Муховецькою та м.Немирів.

Адміністративним центром сільської ради є с.Язвинки. На території ради знаходяться три фельдшерсько – акушерських пункти, чотири магазини, клуб. Будинок культури, дві бібліотеки, Гуньківська ЗОШ І-ІІ ступенів, ТОВ «БАЙЄР - ВІНН», ТОВ «Органікс», вісім фермерських господарств.

Окрасою територіальної громади є православна церква, яку було побудовано і урочисто відкрито в 2010 році в с.Гунька.

У роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у боях за звільнення Батьківщини від ворога загинуло 225 чоловік. В пам'ять про них та їх подвиги в кожному селі встановлено обеліски.  

З 1945 року почалося відновлення сільськогосподарського виробництва, розбудова колгоспу. Важку людську працю замінювала техніка. Збільшувалася врожайність сільськогосподарських культур, збільшилось поголів’я худоби. В селах в 1991 році з розвалом Радянського Союзу почався занепад сільського господарства. Спроби влади реанімувати сільськогосподарські підприємства були невдалими і реорганізація  с/г підприємств в інші форми власності не дала  ніяких результатів. Поступово на землях наших сіл замість єдиного колективного господарства почали утворюватись приватні фермерські господарства. На території  Явинківської сільської ради працюють такі сільгосппідприємства: ТОВ «БАЙЄРВІНН», ТОВ «Органікс», ТОВ «Вінницяагропроектбуд», фермерські господарства «Перспекива», «Діаліна», «Радуга»,  Шевчука Р.Б., Непийводи Г.І.

Сучасні Гунька, Язвинки, Супрунівка – це газифіковані села, які мають автобусне сполучення з м.Немирів та м.Вінниця.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua